Krajina

Farma Palvínov je ukryta mezi Hartmanicemi a údolím řeky Otavy v Chráněné krajinné oblasti Šumava. Starobylý kostel na Mouřenci a linie obzoru završená siluetou hradu Kašperk dotváří malebný obrázek, ke kterému patří i Sloní potok v šeru lesního údolí a jeho tajemná zákoutí s torzy starých mlýnů.

Západy slunce tu mají barvu zlatou a zelenavou s jemnými závoji mlh. Rána zas voní rosou kvetoucích horských luk. Aleje památných stromů mezi Palvínovern a Vatěticemi obnovujeme a nové vysazujeme. Solitérní věkovité lípy na pastvinách střeží odkaz, který jsme převzali a přijali za něj odpovědnost.

Farma Palvínov je na jednom z mála míst, kam nedoléhá zrychlený tep moderní doby. My k tomuto místu přistupujeme s úctou a v činnosti naší farmy ho plně respektujeme.

Ovocné sady

Jsou zvláštností šumavské krajiny v okolí Palvínova a Vatětic. Původní druhy mrazům odolávajících odrůd třešní, které dozrávaly až na sklonku léta jsou jako zázrakem dodnes zachovány v torzech starých sadů - a přičiněním našich a starých zkušených sadařů jsou znovu naroubovány a dosazovány. Sady a aleje jsou postupně dosazovány i dalšími starými ovocnými odrůdami. Chceme pro další generace zachovat i toto ovocnářské dědictví po předcích. Rovněž se snažíme o navrácení do kvetoucích sadů a na horské louky původní druh šumavské včely.