Skot Aubrac

Toto plemeno pochází z hornaté oblasti jižní Auvergne v jihozápadní Francii.  Vyznačuje se robustností středního tělesného rámce, přizpůsobivostí, dlouhověkostí, plodností a skromností. Farma ve Francii v oblasti Aubrac, kterou jsme si vybrali pro nákup základního stáda, se chovem tohoto plemena zabývá již od roku 1760. Skot Aubrac má skvělé mateřské vlastnosti. S ohledem na svou velikost a rovněž s ohledem na jeho výborné pohybové vlastnosti se využívá rovněž k údržbě krajiny. Maso se vyznačuje velmi krátkými vlákny a jemným mramorováním tuku. Z těchto důvodů a v neposlední řadě pro náš způsob chovu má maso velmi výtečnou chuť.


Naším cílem je podřízení chovu zvířat jejich přirozeným potřebám. Pouze při plném respektování těchto potřeb je zaručena vynikající kvalita masa, které každoročně dodáváme na trh jen v omezeném množství.

Ustájení a krmení

Měsíce od jara do začátku zimy jsou naše zvířata jen na pastvinách, kde mají dostatek druhově bohaté potravy. V zimě a po dobu dlouhodobých podzimních dešťů mají zvířata přístup do otevřené stáje, kde jsou opět krmena pouze krmivem připraveným z našich pastvin. Telata zůstávají u svých matek do věku 10 měsíců, kdy mají neomezený přístup k mateřskému mléku.